Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mszą o godzinie 10 w Bazylice Mariackiej rozpoczęły się obchody I rocznicy katastrofy smoleńskiej. Przybyli na nią posłowie, samorządowcy i mieszkańcy.


Mszę odprawił ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski, biskup Edward Dajczak. W swojej homilii nawiązał do ewangelii mówiącej o wskrzeszeniu z martwych Łazarza, odnosząc się do cierpienia z powodu bliskich, w tym szczególnie posła Sebastiana Karpiniuka, ale także nadziei - życia wiecznego.

Po uroczystościach kościelnych, mieszkańcy udali się na Cmentarz Komunalny, gdzie na grobie posła Sebastiana Karpiniuka złożono kwiaty i zapalono znicze. Głos zabrali przyjaciele i znajomi ś.p. posła, honorowego obywatela Kołobrzegu. Co ciekawe, wśród rodziny przy płycie nagrobnej siedziała Joanna Gańko, dyrektor Szpitala MWSiA w Kańsku. Ojciec posła Karpiniuka - Marek Karpiniuk - przebywa na uroczystościach w Smoleńsku.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama