Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zakończył się I etap remontu Bazyliki Mariackiej. Nie został on odebrany, ale wszystko na to wskazuje, że w ramach napraw gwarancyjnych będzie sporo do zrobienia.


Bazylika się sypie? No jak to - można zapytać. Przecież dopiero ją wyremontowano. Na szczęście prace jeszcze nie zostały odebrane. Informował o tym niedawno z ambony ksiądz proboszcz Jerzy Chęciński. Tyle, że do poprawki nadaje się wiele partii murów. Albo ominęły je prace remontowe, albo zostały one wykonane w sposób odbiegający od standardów zastosowanej technologii.

Zacznijmy od dzwonnicy. Nie przeprowadzono jakiegokolwiek gruntownego remontu żelbetonowej konstrukcji, wykonanej w latach 50-tych celem spięcia ścian bloku wieżowego. Zwieńczenie prezentuje się ładnie, bo jej ładnie wykończono. Ale już zaczyna pękać i to w kilku miejscach. Podobnie wiele do życzenia pozostawia renowacja cegieł bloku wieżowego. Cegły jak się sypały, tak sypią się nadal. Podobnie jest w części południowej i wschodniej kościoła. Słabo wykończono punkty szczytowo, zarówno przypór jak i wieżyczek. Elementy, które popękały, zostały wymienione. Pękają nadal, bo nie usunięto przyczyny. Wiele zastrzeżeń można mieć do prac wykończeniowych. Wstawione w bloku wieżowym nowe okno na I kondygnacji w ogóle nie zostało wykończone na zewnątrz. A to dopiero początek...

Zobaczymy, jak zakończy się odbiór wykonanych prac. Do tematu powrócimy.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama