Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

woźniak kołobrzeg

Zapytanie do prezydent Anny Mieczkowskiej złożył radny niezależny Jacek Woźniak. Jego lektura może być dość osobliwa. Radny pochylił się, a właściwie wzniósł głowę nad symbolami Strajku Kobiet w oknach magistratu.

"W ostatnich dniach, w części okien Urzędu Miasta Kołobrzeg ukazały się plakaty odnoszące się do fali protestów, które związane były z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego o uznaniu aborcji eugenicznej za niezgodną z ustawą zasadniczą. Protesty przyjęły charakter walki politycznej poprzez sprawstwo kierownicze skrajnie lewicowej organizacji (Fundacja "Ogólnopolski Strajk Kobiet"), która stanęła na jego czele i poprzez zaangażowanie się w niego (częściowo) liderów niektórych frakcji politycznych. Ukazanie się tych plakatów w oknach Urzędu Miasta, część mieszkańców odbiera jako poparcie dla tych protestów przez urząd Prezydenta Kołobrzegu i Urząd Miasta, jako instytucji. O ile opowiadam się za szeroko pojmowaną wolnością światopoglądową i nie interesują mnie osobiste poglądy polityczne pani współpracowników, ani też ich aktywność, również polityczna, po godzinach pracy urzędu, o tyle nie mogę zgodzić się na wykorzystywanie budynku Urzędu Miasta do prezentowania poglądów politycznych, bo kłóci się to z zasadą apolityczności i bezstronności urzędników podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych. Prezentowane symbole nie tylko kojarzą się z jedną ze stron ostrego sporu politycznego, ale przede wszystkim z wulgarnością prezentowanych haseł i postulatów, co również dotyka mieszkańców naszego miasta. W związku z powyższym, proszę o odpowiedź, czy plakaty te znalazły się w witrynach okien Urzędu Miasta za Pani wiedzą i zgodą?".

Radny Woźniak pyta także prezydenta, czy "Urząd Miasta powinien być wolny od opowiadania się tak oficjalnie po jednej ze stron konfliktu politycznego?". To bardzo dobrze, że radny pyta, zwłaszcza w zakresie symboli. Jeszcze niedawno nie przeszkadzało mu, że krzyż wisiał na sali obrad wyżej niż polskie godło, choć były czasy, zwłaszcza jego lewicowej orientacji, że krzyż mu przeszkadzał. Nie w tym problem. Problem w tym, że radny delikatnie mówiąc, mija się z prawdą, że błyskawica jest symbolem jednej ze stron ostrego sporu politycznego. To symbol obywatelskich wystąpień, w dodatku powszechny. Należałoby się zastanowić, kto komu go zawłaszczył i czy obywatele zapytali o zgodę, niemniej w takim przypadku trudno tu mówić o łamaniu zasady bezstronności urzędu.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama