Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

"Navigare Necesse Est" i Lapidarium Kamieni Granicznych - to dwie nowe wystawy otwarte w noc muzeów. W sobotę muzeum odwiedziły tłumy.


"Navigare Necesse Est" to interaktywna wystawa poświęcona przyrządom nawigacyjnym w Pałacu Braunschweigów. Podczas jej zwiedzania można zbadać zjawisko dewiacji kompasu, doświadczalnie sprawdzić działanie przechyłomierza czy odkryć znaczenie okrętowych flag kodowych. Oprócz map i kompasów na wystawie zaprezentowano eksponaty kolekcjonerskie, jak Laskę Jakuba i Astrolabium - średniowieczny komputer. Wystawa została zaprojektowana i wykonana przez Elizę Gauer-Bernatowicz, przy pomocy merytorycznej kpt. Józefa Gawłowicza i Jarosława Bogusławskiego.

Lapidarium Kamieni Granicznych to ekspozycja na wystawie plenerowej przy ul. Emilii Gierczak. Powstała przy współpracy z Komendą Główną Straży Granicznej w Warszawie oraz Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej. W sobotę wieczorem Muzeum Oręża Polskiego odwiedziły tłumy. Reakcje zwiedzających dowodzą, że muzeum to nie tylko obiekt kultury, ale to także edukacja i rozrywka. Niestety, plany mieszkańcom i turystom pokrzyżowała pogoda - w nocy było zimno i padał deszcz.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama