Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Próbę ustanowienia oficjalnego rekordu pokonania rzeki Parsęty pod prąd kajakiem na odcinku Kołobrzeg – Krosino podejmie Piotr Rosada z Białogardu.

 


Piotr Rosada jest pierwszym, który chce zmierzyć się z Parsętą płynąc w jej górę i okiełznać nurt żywiołu. Do przepłynięcia ma 122 kilometry. Wyzwanie podejmie 20 maja. Start planowany jest spod Latarni Morskiej w Kołobrzegu. Białogardzianin rozpocznie swą próbę w długim morskim kajaku. Według założeń do przystani w Białogardzie dotrze po 11-12 godzinach zmagania się z prądem rzeki. Tutaj wymieni kajak na krótszy o 1,5 metra, bardziej przystosowany do pokonywania różnego rodzaju przeszkód, których przybywa od Białogardu w górę rzeki, przez co przeprawa staje się coraz bardziej uciążliwa, wymagająca kolosalnego wysiłku. Piotr Rosada przewiduje, że cel osiągnie po 24 godzinach. Cały czas nad prawidłowym przebiegiem próby czuwać będzie dwóch sędziów z Polskiego Związku Kajakowego. Patronat nad tym wydarzeniem objął Krzysztof Bagiński, burmistrz Białogardu.

Do pokonania rzeki w ten osobliwy sposób, kajakarza „zaraził” prekursor pływania pod prąd w Polsce - Marek Weckwerth. Trzeba nadmienić, że Piotr Rosada podejmie zadanie ustanowienia rekordu w tydzień po uczestnictwie w morderczym maratonie kajakowym „GAUJA XXL” na Łotwie, najdłuższym w Europie i szóstym na świecie, który ukończył na 2. miejscu! To niewiarygodne, ale aby tego dokonać należało przepłynąć aż 310 kilometrów bez przerwy! Do mety maratonu na rzece Gauja dopłynęło jedynie 6. spośród 31 startujących. Białogardzianin na przebycie tej odległości potrzebował 33 godzin i 51 minut, w tym wiosłując dwie noce bez snu.

AJ


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama