Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jako pierwsi napisaliśmy o tym, jak Urząd Miasta stracił kilkaset tysięcy, które znalazły się w Starostwie (przeczytaj). Dziś urzędnicy porozumieli się co do losu tych pieniędzy.


"Dziś tj. w czwartek 19.05.2011 r. o subwencji oświatowej, która zamiast do budżetu miasta omyłkowo trafiała do budżetu powiatu rozmawiali Prezydent Miasta Janusz Gromek i Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski. W spotkaniu uczestniczyli także Zastępca Prezydenta do Społecznych Anna Mieczkowska, Wicestarosta Mirosław Tessikowski oraz  skarbnicy i naczelnicy wydziałów edukacji obu urzędów. Pomiędzy Miastem a Powiatem zostało spisane porozumienie o przekazaniu subwencji za rok 2011. Na dzisiejszym spotkaniu ustalono, że podpisane będzie kolejne porozumienie dotyczące lat ubiegłych. Na mocy tego dokumentu Powiat przekaże całą subwencję, która od początku powinna trafić do Miasta. Starostwo Powiatowe wystąpi z pismem do Ministra Edukacji, w którym poinformuje o zaistniałej sytuacji i zaznaczy, że subwencja zostanie przekazana do właściwego budżetu stosownym porozumieniem". Taki komunikat otrzymaliśmy dziś jednocześnie od rzecznika prezydenta miasta i rzeczniczki starosty kołobrzeskiego. To finał 3-letnich zawirowań z subwencją oświatową dla Zespołu Szkół Społecznych.


KOMENTARZ
Fakt, że oba urzędy się porozumiały, jest znaczący. Ciągle bowiem słyszymy o napięciach pomiędzy prezydentem i starostą, mało więc kto wierzył w pokojowe zakończenie zamieszania, w ramach którego Starostwo otrzymywało więcej pieniędzy, niż powinno. I w sumie urzędników należałoby pochwalić, gdyby nie nagana dla naczelnika właściwego wydziału w Urzędzie Miasta. Dziś bowiem okazuje się, że żadnej straty miasto nie poniosło, sprawa się wyjaśniła i miejmy nadzieję - więcej się nie powtórzy. Niestety, nie podano nam nazwiska "bohatera", który wnioskował o naganę dla naczelnika. Nie karze się dla zasady. Tu zaś odnoszę wrażenie, że potrzebny był kozioł ofiarny. Tylko czyj gniew ta ofiara miała uspokoić?

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama