Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 listopada 2022    |    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
27 listopada 2022    
    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

dym kołobrzeg

Pisaliśmy dziś o ustawieniu w strefie uzdrowiskowej stacji do badań powietrza (przeczytaj). Zaczęliśmy też obserwować generowane przez nią dane. Do tej pory przekonywano nas, że powietrze w Kołobrzegu ma dobrą jakość, że jest idealne dla kuracjuszy i turystów odwiedzają Kołobrzeg. Niestety, ale mamy inne zdanie. Stacja pomiarowa wskazuje, że dziś o godz. 19.00 zanieczyszczenia przekroczyły dozwolone normy. Pył zawieszony PM2,5 osiągnął wartość 40,4 µg/m3, a więc przekroczył normę o ok. 160%. Z kolei pył PM10 miał wartość 41,3 µg/m3, przekraczając dopuszczalne wartości o 80%. Klasyfikuje to nasze powietrze w uzdrowisku w kategorii umiarkowanej i potwierdza wcześniejsze badania. Co więcej, to powietrze w samym uzdrowisku. Powstaje pytanie, jak sytuacja wygląda na ul. Żurawia czy Koszalińskiej... Oczywiście, jakość naszego powietrza "nie dorównuje" parametrom miast na Śląsku, jednakże przecież w kurorcie oczekuje się zupełnie innych parametrów.

Fot. archiwum

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama