Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

wypadek kołobrzeg

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu podsumowali stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w zakresie liczby zdarzeń, do jakich doszło na terenie powiatu kołobrzeskiego w 2020 roku oraz wybrane elementy efektów pracy. Łącznie odnotowano 52 wypadki drogowe oraz 1028 kolizji. W zdarzeniach tych 4 osoby poniosły śmierć, 51 zostało rannych. W porównaniu do lat ubiegłych zanotowano spadki zarówno w liczbie zdarzeń, jak również w liczbie zabitych i rannych.

Najniebezpieczniejszym miesiącem okazał się sierpień ur., w którym doszło 8 wypadków drogowych oraz październik - 8 wypadków drogowych.

Najczęściej przyczynami zdarzeń drogowych były:
- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – 86 przypadków,
- niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 34 przypadków.

Policjanci drogówki w 2020 roku przeprowadzili blisko 15,5 tys. kontroli stanu trzeźwości kierowców oraz podjęli 13005 czynności kontrolnych. Ujawnili 11 332 przewinień drogowych, z czego 4556 to przekroczenia dozwolonej prędkości. Ponad 1600 wykroczeń ujawnionych zostało nieoznakowanym radiowozem. 220 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W związku z niesprawnością techniczną pojazdów mundurowi wydziału ruchu drogowego zatrzymali, aż 1384 dowody rejestracyjne.

Niestety mimo policyjnych apeli i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców na naszych drogach ujawniono 202 kierujących w stanie nietrzeźwości po użyciu alkoholu lub innych środków. Pamiętajmy, pijani kierowcy to śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, a także naszych możliwości.

Tyle dane statystyczne, niestety „smutne” dane. Obrazują one błędy kierowców i pieszych na drodze, nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów, brak odpowiedzialności i w wielu przypadkach brawurę kierujących. Wszystkich można było uniknąć. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas korzystania z dróg!

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama