Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

szepienia kołobrzeg

Wielka kampania narodowego programu szczepień. Apele, reklamy, wystąpienia w mediach. Ludzie ruszają zapisywać się na szczepienia. Ruszają zwłaszcza osoby starsze - z dwóch powodów: grosze umiejętności obsługi komputera i korzystania z internetu, a także brak różnych kont (e-puap), ale również obecność w grupie ryzyka. Pokazywaliśmy już kolejki tydzień temu, tyle, że teraz nie tylko nie można się już szczepić, ale i zapisywać. Nasz reporter sprawdził sytuacją w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej przy ul. Jedności Narodowej, która jako jedyna przychodnia w Kołobrzegu szczepi mieszkańców. Pula przyznanych szczepionek tej jednostce pozwala na zaszczepienie 30 osób tygodniowo. Pulę miejsc do szczepień wykorzystano w 2 godziny.

Kolejny problem to zapisy. Rząd zezwolił na rejestrację w racie dziennej do 31 marca 2021 roku. Jak tłumaczono nam dzisiaj, takie działania spowodowały, że nie zdążono zapisać wszystkich 80-latków, a przed przychodnią ustawiają się kolejki chętnych do szczepień. Ci ludzie nie mają na to obecnie żadnych szans. Nie dziwi więc oburzenie i gigantyczne emocje, jakie wywołuje to, że ludzie się boją, a w dodatku odbijają się od drzwi przychodni. Nikt ich ani nie zaszczepi, ani nie zapisze. - To skandal. Rząd nas oszukał! A jak przyjdzie mutacja tego wirusa to co? - pyta pani Zofia. A pan Grzegorz, lat 71, w słowach bardziej nie przebiera: - Kaczyński pewnie już się zaszczepił, rząd się zaszczepi, a my będziemy czekać i chorować czy umierać. Morawiecki powinien podać się do dymisji jeszcze dzisiaj - uważa emeryt z Kołobrzegu.

Od redakcji:
Napisaliśmy, że w 2 godziny wyczerpano szczepionki. Chodziło o miejsca do szczepień, które były dla chętnych seniorów 80 plus.

szepienia kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama