Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na bulwarze nad Parsętą z okazji Dni Kołobrzegu Antoni Szarmach z przyjaciółmi zorganizował wyścigi Drahenbotów. Frekwencja, jak zawsze, była bardzo duża.


W tym roku wyścigi obchodziły swój mały jubileusz. Na szczęście dopisała pogoda i na bulwarze nad rzeką zgromadziła się spora widownia. W zawodach wystartowało 15 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła załoga Zespołu Szkół Morskich z Darłowa, a tuż za nimi uplasowała się ekipa Zespołu Szkół Morskich z Kołobrzegu - mechanicy. Trzecia pozycja przypadła kołobrzeskim strażakom. W zawodach wzięła też udział drużyna Urzędu Miasta i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Drachenboty przybyły do Kołobrzegu w roku milenijnym z zaprzyjaźnionego z naszym miastem i powiatem kołobrzeskim niemieckiego miasta Barth. Mieszkańców wyścigami po Parsęcie na smoczych łodziach zaraził Antoni Szarmach i Marek Padjas. Gdyby nie przerwa w 2001 roku, 10 wyścigi na smoczych łodziach odbyłyby się już w ubiegłym roku.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama