Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

urząd pracy kołobrzeg

Fatalne wyniki z rynku pracy publikuje portal "Money.pl", nazywając powiat kołobrzeski wyspą bezrobotnych. Powód jest prosty. Bezrobocie w naszym powiecie, jeszcze rok temu należało do najniższych w kraju, osiągając 1,8%. Budowane apartamenty schodziły na pniu, a w lokalach powstawały zakłady usługowe. Jak jest niemal rok po nastaniu epidemii? Jak podaje portal, można kupić gotowe zakłady z wyposażeniem. Ceny wydają się być konkurencyjne. Oferty, że tu można rozpocząć własny biznes, wydają się być jednak mocno na wyrost. Dlaczego? Bo biorąc pod uwagę krach, przed jakim stoi powiat w obliczu zamkniętych hoteli i braku turystów, można otworzyć zakład fryzjerski i nie doczekać się klientów. W grudniu 2020 roku bezrobocie w naszym powiecie przekroczyło 5%, a więc urosło ponad 3%. Za chwilę powinniśmy poznać dane rok do roku. To oznacza, że pracy szuka dziś ponad tysiąc osób, a to zapewne wierzchołek góry lodowej, gdyż ze względu na lockdown wielu ludzi żyje w zawieszeniu.

Portal podaje również, że pracy nie można znaleźć w turystyce, więc sporo osób, które zdobywały kwalifikacje branżowe, nie ma szans na pracę. A mowa o przekwalifikowywaniu się w Kołobrzegu brzmi kompletnie niezrozumiale. W Powiatowym Urzędzie Pracy, owszem, są oferty pracy. Można zatrudnić się jako katecheta w przedszkolu, betoniarz-zbrojarz czy monter mebli.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama