Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Lewica zamierza zmienić ton w dyskusji publicznej o problemach miasta. Politycy SLD mają dość propagandy sukcesu i zamiatania problemów pod dywan.


Poseł Stanisław Wziątek skomentował fakt przejścia z SLD do PO posła Bartosza Arłukowicza. Według niego, świadczy to wyłącznie o pozbawionej jakiegokolwiek kręgosłupa partii, wchłaniającej jak odkurzacz tych, którzy mogą zaszkodzić innym, a Arłukowicz jest Platformie potrzebny tylko po to, żeby wygrał z Napieralskim wybory w Szczecinie. - Jeszcze niedawno poseł Arłukowicz mówił o plastikowym premierze, a teraz został ministrem do spraw żadnych w jego rządzie - skomentował Wziątek.

Jacek Kuś zwrócił uwagę na problem budownictwa socjalnego w Kołobrzegu. Tylko dziś potrzeba 430 lokali, za chwilę liczba ta przekroczy 600, a w kolejnej kadencji 1000 mieszkań. Problem w tym, że Kołobrzeg nie realizuje żadnej polityki mieszkaniowej, a w konsekwencji zaczyna on narastać i zwiększać wykluczenie społeczne, przeciw któremu miasto, przynajmniej formalnie, chce przeciwdziałać. - Jestem członkiem Komisji Mieszkaniowej i mam ciągle ten sam problem, nie mam co powiedzieć tym ludziom, którzy do mnie przychodzą - komentował Kuś jednocześnie zaznaczając, że liczy na to, iż Platforma odpowiedzialna za rządy w mieście obudzi się i zacznie dyskutować o problemie mieszkań, na który SLD ma pewien pomysł, ale bez wspólnego podejścia tej kwestii rozwiązać się nie uda. SLD chce również zwiększyć swoją aktywność polityczną i mocniej akcentować ważne kwestie dla miasta, zwłaszcza wynikające z programu lewicy, które dadzą odpór propagandzie prawicowych ugrupowań, Platformie i "Razem dla Kołobrzegu".

Bogdan Błaszczyk stwierdził, że jest za tym, aby przesunięte na czerwiec głosowanie absolutorium dla prezydenta, było głosowaniem natury politycznej, za całokształt polityki prezydenta w sferze gospodarczej, społecznej i strategicznej. Bogdan Błaszczyk z zadowoleniem przyjął fakt, że prezydentowi udało się wynegocjować otwarcie na wakacje kołobrzeskiej plaży, ale uważa to za działania spóźnione. Samo SLD nie rozmawiało jeszcze o absolutorium dla Janusza Gromka. - Jeśli prezydent nie dostanie absolutorium, nic się nie dzieje, dlatego ja uważam, że powinna to być ocena polityczna, żeby prezydent miał jasny sygnał, jak oceniania jest jego polityka wobec miasta i mieszkańców.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama