Overcast Clouds

-2°C

Kołobrzeg

1 grudnia 2023    |    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
1 grudnia 2023    
    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

plan kołobrzeg

6 maja 2020 roku radni zajęli się projektem planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru miasta Kołobrzeg dla terenów niezabudowanych położonych na zachód od ul. B. Krzywoustego. Wówczas, prezydent miasta ustaliła, żeby tereny od Ronda Patana w kierunku Parsęty nie mogły być objęte zabudową mieszkaniową, o co wnioskuje ich właściciel, ale aby były to tereny zieleni naturalnej. Projekt popierali radni Kołobrzeskich Razem. Przeciwko było opozycja. - Wskazywałem pani prezydent, że projekt planu jest niezgodny ze studium. Nie słuchała - mówi radny Krzysztof Plewko. W studium bowiem było zapisane: TO-9 - tereny otwarte bez prawa zabudowy, MN-21 – tereny obecnie niezainwestowane, możliwość wprowadzenia następujących preferowanych funkcji: mieszkaniowa jednorodzinna, usługowa (na potrzeby lokalne) i gastronomiczna oraz UE-2 - tereny bez prawa zabudowy. - Taki projekt uchwały nie tylko powodował niezgodność ze studium, bo to było oczywiste, ale również część z tych działek otrzymała pogorszone warunki wbrew wcześniejszym zapisom studyjnym. Wówczas pytałem panią prezydent, czy taką samą dbałością o zieleń wykaże się, gdy będzie procedowany plan dla Mirocic - mówi radny Jacek Woźniak.

Anna Mieczkowska na sesji Rady Miasta wygłosiła niezwykły manifest konieczności obrony przyrody, który zrobił wrażenie na kołobrzeskich ekologach i przyrodnikach (można to obejrzeć na zamieszczonym poniżej materiale wideo). Z opozycją nie zgadzała się nie tylko ona, ale i większość radnych. Uchwała została zaskarżona do wojewody zachodniopomorskiego, a ten, co było oczywiste, uchwałę uchylił (przeczytaj). Władze miasta nie chciały się jednak poddać i na jednej z sesji przegłosowano wniosek, w którym zapadła decyzja o zaskarżeniu decyzji wojewody do sądu. Jest już wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie, który podtrzymał decyzję wojewody w mocy.

- Spodziewaliśmy się, że tak może być, dlatego Uchwałą Nr XXV/364/20 Rady Miasta Kołobrzeg z dnia 6 lipca 2020 r. przystąpiliśmy do sporządzania zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kołobrzeg dla części terenów niezabudowanych położonych na zachód od ul. B. Krzywoustego (w zał. uchwała). Procedura planistyczna została przeprowadzona i jesteśmy gotowi do przedłożenia Radzie Miasta Kołobrzeg na najbliższej marcowej sesji projektu uchwały w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kołobrzeg w powyższym zakresie. Jeśli Rada Miasta przyjmie zmianę studium będziemy mogli ponowić uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  części obszaru miasta Kołobrzeg dla terenów niezabudowanych położonych na zachód od ul. B. Krzywoustego, którego nieważność stwierdził ZUW - informuje Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama