Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 listopada 2022    |    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
27 listopada 2022    
    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

schronisko kołobrzeg

Było dokładnie tak, jak przewidywaliśmy (przeczytaj). Z wielkiej inwestycji pozostał tylko smród - wpisy na Facebooku o budowie schroniska z ostatnich dni nie nadają się nawet po części do cytowania. A było tak: miasto chciało zbudować schronisko, bo Anna Mieczkowska obiecała to w programie wyborczym. Ale miasto nie ma gdzie zrealizować tej inwestycji, bo schronisko jest uciążliwe i jego lokalizacja musi spełniać szereg przepisów. Problem w tym, że uciążliwość wymaga także zgody sąsiadów, chyba, że miasto nie mając już kompletnie terenów, zlokalizuje je na którymś ze skwerów w centrum. Tak obecnie wygląda zasób gminnych nieruchomości, wyprzedawanych przez lata na łatanie miejskich budżetów. Koniec końców okazało się, że działka przy ul. VI Dywizji Piechoty nie może być wykorzystana pod budowę schroniska. Powód? Inwestor stacji paliw, gdyby zgodził się na odstępstwo w sprawie inwestycji, nie mógłby już swobodnie korzystać ze swojej działki na cele budowlane. Trudno się więc dziwić, że zgody nie było. Potem zrobiono wiele hałasu na temat tego, kto jest winny całej sprawie, przy okazji mieszając w to Starostwo Powiatowe. Trzeba było znaleźć winnego opóźnień. Miasto szukało także sojuszników, aby tylko załatwić odstępstwo w temacie budowy schroniska. Tyle, że takowe od początku nie wchodziło w grę, o czym mówiła część radnych, starosta, a także prawnicy. Pisaliśmy o tym na naszym portalu ujawniając fakty, które miały problem z przebiciem się do rzeczywistości w innych mediach. A mieszkańcy nie wiedzieli, o co w sprawie schroniska chodzi.

Dziś temat stanął na sesji Rady Miasta, bo radni zirytowali się, że gdy pytają o schronisko, każdy dostaje inną odpowiedź. Krytyka za takie traktowanie radnych spotkała Ewę Pełechatą ze strony radnego Jacka Woźniaka i Renaty Brączyk. Okazuje się, że miasto szuka działki pod budowę schroniska, ale trzyma tę informację w tajemnicy. Powód jest prosty: albo miasto przeznaczy pod to teren inwestycyjny wart wiele milionów złotych, co może być potraktowane jako działanie na szkodę Gminy Miasto Kołobrzeg (np. tereny przy ul. Koszalińskiej), albo wybierze działkę, która spowoduje sąsiedzkie spory i protesty. Czas ucieka, wyborcy coraz bardziej naciskają, a tak proste działanie jak lokalizacja działki pod schronisko skrywa tajemnica, niczym rządowa inwestycja polegająca na budowie Centralnego Portu Lotniczego. Do tematu powrócimy, bo miasto działkę pod budowę schroniska ma przedstawić na początku kwietnia.

Od redakcji:
Czekamy na potwierdzenie z magistratu, kiedy poniższe pismo, o istnieniu którego dziś poinformowała radnych zastępca prezydenta Ewa Pełechata, wpłynęło do urzędu. Pytamy o nie od dwóch miesięcy...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama