Overcast Clouds

-0°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

matury kołobrzeg starosta tamborski

W piątek 30 kwietnia 2021 roku w szkołach ponadpodstawowych zakończyli rok szkolny 2020/2021 tegoroczni maturzyści.

Z uwagi na obecny stan epidemii w kraju w tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym roku nie odbyły się uroczyste apele z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klas maturalnych. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły od swoich wychowawców w gronie swoich klas.

Podczas zdalnej konferencji z dziennikarzami starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski przedstawił dane dotyczące liczby uczniów klas maturalnych, którzy zakończyli rok szkolny 2020/2021 oraz liczbę absolwentów przystępujących do tegorocznych egzaminów maturalnych w szkołach naszego powiatu w roku 2021. W powiecie kołobrzeskim rok szkolny 2020/2021 w sumie ukończyło 663 uczniów klas maturalnych, z tego 638 tegorocznych absolwentów przystępuje do matury.

Jak mówi starosta Tomasz Tamborski - W stosunku do roku ubiegłego, nastąpił wyraźny wzrost chętnych absolwentów z lat poprzednich, do przystąpienia do egzaminu maturalnego w roku bieżącym. W sumie jest ich 236. Widać tę tendencję prawie we wszystkich szkołach, oprócz I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Kołobrzegu.

Egzaminy maturalne zaczynają się we wtorek 4 maja i potrwają do 20 maja 2021 roku.

Dla uczniów, którzy są z poza powiatu kołobrzeskiego, zostały przygotowane miejsca w internacie, każdy będzie miał swój osobny pokój. Zachowany zostanie pełny reżim sanitarny. Wszystkie wejścia do szkół będą otwarte. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą rękawiczek oraz maseczek. W szkole będą one również dostępne. W niektórych szkołach matury będą odbywać się w 10 miejscach. Wszyscy nauczyciele zostali zaszczepieni drugą dawką przed maturami. Dla osób, które nie będą mogły z powodu choroby zjawić się na egzaminie maturalnym jest przygotowany drugi termin w czerwcu.

W imieniu starosty oraz swoim wszystkim maturzystom życzymy najlepszych wyników, które spełnią wszystkie oczekiwania oraz wytrwałości, siły i uporu w realizacji planów oraz marzeń. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama