Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

5 października 2022    |    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
5 października 2022    
    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Dziś tj. 28 czerwca 2021 r. uchwałą nr 655/2021 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Kołobrzeg zadebiutuje na rynku papierów wartościowych.
Do obrotu giełdowego na Catalyst wprowadzone zostały obligacje na okaziciela serii A20, B20 i C20.
Każda z serii to 10.000 obligacji o wartości nominalnej 1000 zł. W systemie notowań ciągłych będą oznaczone nazwami „KOL1126”, „KOL1128”, oraz „KOL1130”. Łączna wartość to 30 milionów złotych. Poszczególne serie różnią się terminami wykupu. Harmonogram wykupu doprecyzowany jest we Uchwale Rady Miasta Kołobrzeg z dnia 29 maja 2020 r. (wykup będzie trwał od 2024 do 2030 roku).
Czym są obligacje? To komunalne papiery wartościowe emitowane przez samorząd. Samorząd otrzymuje od nabywców obligacji środki pieniężne i zobowiązany jest do wypłaty odsetek oraz do wykupu obligacji w określonym czasie.
Co ważne, nie są to obligacje „ratunkowe”, tylko obligacje „rozwojowe” służące finansowaniu inwestycji miasta i wpływająca na rozwój społeczno-gospodarczy naszego Miasta. Skierowane są na:
−    Transport i łączność (drogi)
−    Oświata i wychowanie (budowa przedszkola)
−    Gospodarka komunalna i ochrona środowiska
−    
Obecnie właścicielem wszystkich obligacji jest PKO BANK Polski. Miasto ma umowę z Biurem Maklerskim PKO BP na wykonanie funkcji Agenta Emisji – czyli mówiąc wprost na umożliwienie zakupu obligacji za pośrednictwem biur maklerskich wszystkim zainteresowanym mieszkańcom naszego kraju.

Emisja obligacji ma także aspekt promocyjny. Pozwala pokazać samorząd na rynku kapitałowym wielu inwestorom i bankom. Miasto jako emitent buduje swoją wiarygodność, jako jednostka aktywna, działająca nowocześnie i korzystająca z innowacyjnych instrumentów finansowych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama