Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

11 sierpnia 2022    |    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz
11 sierpnia 2022    
    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

zielińska kołobrzeg

Po naszej dzisiejszej audycji "Wyjęci spod prawa", w której skrytykowaliśmy Radę Miasta za brak kontroli nad radami osiedla w interesie radnych miejskich, rezygnację z zasiadania w Radzie Osiedla "Lęborskie" złożyła radna Izabela Zielińska. - Gdy dowiedziałam się, że jest to niezgodne z prawem, od razu napisałam rezygnację - mówi naszemu portalowi radna niezależna. Dodaje, że niedawno się przeprowadziła i faktycznie nie zamieszkuje swojego dawnego okręgu wyborczego. Przyznaje nam rację, że gdyby Rada Miasta, zgodnie z obowiązującą uchwałą, wcześniej zajęła się sprawami rad osiedla, nie byłoby tych patologii, które ujawnia od kilku tygodni nasz portal.

Biorąc pod uwagę istniejącą interpretację prawną (przeczytaj), jak wyjaśnia Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, rady osiedla zostaną o tym poinformowane i należy spodziewać się kolejnych rezygnacji. Nasza redakcja rozpoczyna natomiast sprawdzanie, którzy radni Rady Miasta nie zamieszkują w Kołobrzegu, bo to oznacza, że mandat wygasa im z mocy prawa. Do tematu powrócimy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama