Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

hoc kołobrzeg

Ponad miesiąc temu napisaliśmy po raz pierwszy o "królu złomu" z Kołobrzegu. Po sprawdzeniu faktów okazało się, że to radny Rady Miasta z Prawa i Sprawiedliwości, Bartosz Bieńkowski, wywiózł złom ze spółki "Holtur" w Podczelu i nie rozliczył się z pozyskanych w ten sposób pieniędzy (przeczytaj). Bieńkowski był kierownikiem ds. technicznych w tej firmie. Sprawa trafiła do prokuratury, a wcześniej, z jej powodów odszedł prezes spółki, który ujawnił ją w audycie. Temat był politycznie niewygodny, choć z naszych źródeł wynika, że miał o nim wiedzieć poseł PiS Czesław Hoc. Co ciekawe, Bartosz Bieńkowski został dyrektorem w oddziale innej spółki z udziałem Skarbu Państwa w Mielnie i to pomimo tego, że w PiS było wiadomo, co zdarzyło się w "Holturze". Lider kołobrzeskiego PiS do tej pory nie raczył skomentować sprawy. Bieńkowski dalej jest członkiem partii. Postanowiliśmy zapytać więc o sprawę właśnie Hoca. A oto odpowiedź jaką otrzymaliśmy na pytanie: "Co zamierza pan zrobić ze swoim pisowskim radnym Bartoszem Bieńkowskim, oskarżanym o przywłaszczanie środków płatniczych spółki Holtur?". I przyszła niezwykle elokwentna odpowiedź posła partii rządzącej: "Od Dziemby???". To dziwne, że poseł nie wie, że takie oskarżenia padały ze strony zarządu spółki, która, jak wynika z naszych informacji, początkowo bezskutecznie próbowała odzyskać swoje pieniądze. Pisaliśmy o tym w naszym artykule.

Do posła Hoca jest więcej pytań. Czy przed publikacją naszych ustaleń poseł wiedział o sprawie? Czy rozmawiał o niej z przedstawicielami organów spółki? Czy rozmawiał w tej sprawie z bohaterem sprawy, a więc radnym swojej partii, Bartoszem Bieńkowskim? A jeśli rozmawiał, to o czym? Wreszcie, opinia publiczna powinna poznać zdanie posła Hoca, czy opisane przez nas działania jego zdaniem są naganne, czy jednak powszechnie dopuszczalne. O tym, czy doszło tu do popełnienia przestępstwa zdecyduje prokuratura, bo w tej sprawie została zawiadomiona, wszakże warto tu jednak pamiętać, że zgodnie z art. 304 Kodeksu postępowania karnego "Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję".

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama