Scattered Clouds

22°C

Kołobrzeg

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022    
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W czwartek 29 lipca 2021 roku podczas spotkania z dziennikarzami starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski poinformował o planowanej niebawem przebudowie przejścia dla pieszych  przy ulicy Szczecińskiej w Zieleniewie. Inwestycja ma być przeprowadzona jeszcze w tym roku. Zabiegali o nią sami mieszkańcy, o czym na konferencji mówiła sołtys Zieleniewa i radna Gminy Kołobrzeg Mirosława Folta. Powiat przejął drogę 102 w kwietniu 2020 roku, wówczas straciła ona status drogi wojewódzkiej. Na początku tego roku starosta obiecał pani sołtys oraz radnym poprawę bezpieczeństwa i przebudowę przejścia, na którym doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Projekt przebudowy ma przede wszystkim na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych i zawiera zamontowanie dwufazowej sygnalizacji wzbudzanej przez pieszego, wykonanie doświetlenia przejścia, nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz montaż płytek integracyjnych.

Zadanie zgłoszono do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 56 835 złotych. Wkład powiatu to 14 209 złotych. Całość inwestycji zamyka się w kwocie 71 044 złotych.

Na konferencji obecni byli radni Gminy Kołobrzeg z okręgu Zieleniewo: Tomasz Czechowicz oraz Bartosz Góral.

Dodatkowo starosta Tomasz Tamborski poinformował o złożeniu 3 aplikacji do programu Nowy Ład,  jedno to całkowita przebudowa za 24 mln zł  ulicy Wyzwolenia w Dźwirzynie, kolejne za 17 mln, budowa ulicy Witosa w Zieleniewie, wylot z Witosa ma zakończyć się rondem. 

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama