Broken Clouds

1°C

Kołobrzeg

5 lutego 2023    |    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor
5 lutego 2023    
    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

asciukiewicz kołobrzeg

Spółka "Holtur" w Podczelu zwróciła się do Rady Powiatu w Kołobrzegu z wnioskiem o rozwiązanie umowy o pracę z radną Barbarą Aściukiewicz. Przypomnijmy. Rada Rady Powiatu i jednocześnie członek powiatowego zarządu Prawa i Sprawiedliwości w Kołobrzegu została dyrektorem w "Holturze", nie mając do tego kwalifikacji i doświadczenia. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na naszym portalu i niedługo do tego powrócimy.

Podczas dzisiejszej sesji radna Barbara Aściukiewicz wykazywała przed radnymi, że wniosek prezesa zarządu spółki ma charakter polityczny i dlatego nie powinien być uwzględniany, gdyż jej działalność w spółce miała związek z pełnieniem mandatu radnego. To ciekawe stwierdzenie, bo można uznać, słuchając wypowiedź Aściukiewicz, że jej działalność tam miała charakter polityczny. Jak mówiła Wioletta Dymecka, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, pracodawca złożył uprawniony wniosek o rozwiązanie umowy o pracę z pracownikiem za wypowiedzeniem i skoro nie zachodzą przesłanki związane z pełnieniem mandatu, to radni nie są od oceny jakości pracy radnej w spółce Skarbu Państwa. Odmiennego zdania był Henryk Bieńkowski, szef Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu, który uznał, że decyzja radnych ma charakter polityczny. Jego kolega klubowy Krzysztof Zadka wskazywał wcześniej, że osoba składająca wniosek do Rady Powiatu nie jest już prezesem zarządu i komisja zajmująca się tą sprawą powinna to zbadać. Radni wypowiedzieli się w głosowaniu. 12 osób było za wyrażeniem zgody na rozwiązanie umowy o pracę, 5 radnych z Klubu PiS było przeciw. Wstrzymał się radny Marcin Pawlak.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama