Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

22 maja 2022    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2022    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


lpr smiglowiec ratownik 11 koszalin kołobrzeg zegrze pomorskie

Za nami sezon wakacyjny, a w związku z tym swoją działalność zakończyła wczoraj baza HEMS w Koszalinie. Jak zwykle był to bardzo intensywny okres na Pomorzu Środkowym.
Od 1 czerwca załogi wykonały 129 misji i udzieliły pomocy medycznej 118 pacjentom. 110 wezwań to loty do wypadków i nagłych zachorowań, a 19 to transporty międzyszpitalne.

Śmigłowiec najczęściej był wzywany do osób w stanie nagłego zatrzymania krążenia (18 misji), z objawami udaru (14) i do wypadków komunikacyjnych (12).
W porównaniu z ubiegłym rokiem obserwowaliśmy zwiększoną liczbę wezwań do plażowiczów – podsumował Paweł Niemiro, kierownik bazy HEMS w Koszalinie.

Baza w Koszalinie jest jedyną sezonową bazą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zgodnie z deklaracją wiceministra zdrowia do końca 2023 roku w rejonie Koszalina ma zostać wybudowana stała baza HEMS.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama