Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

rębkowski kołobrzeg

Z rąk władz miasta, prof. dr hab. Marian Rębkowski odebrał dziś tytuł "Zasłużonego dla Kołobrzegu". Uroczystość odbyła się w Sali Koncertowej ratusza miejskiego.

Profesor Marian Rębkowski urodził się w 1960 roku. W 1987 roku rozpoczął pracę w Pracowni Archeologiczno-Konserwatorskiej w Warszawie, a właściwie w jej kołobrzeskim oddziale, w którym prowadził badania archeologiczne, od 1988 roku będąc kierownikiem zespołu badawczego. Dzięki tym wielosezonowym badaniom, udało się pozyskać bezcenną wiedzę na temat średniowiecznego Kołobrzegu w oparciu źródeł archeologicznych. Pozyskane w ten sposób zabytki trafiły do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, dają początek wystawie "Dzieje Kołobrzegu", przekształconej w 2017 roku w Muzeum Miasta Kołobrzeg. Jako wieloletni szef zespołu badawczego przy Instytucie Etnologii i Archeologii Polskiej Akademii Nauk i pomimo zmian, kierował nim oraz Pracownią Archeologiczną w Szczecinie. W 2019 roku został dyrektorem Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W latach 2003-2019 był wykładowcą na Uniwersytecie Szczecińskim oraz twórcą Zakładu Archeologii, a następnie Katedry Archeologii. Profesurę odebrał z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest autorem wielu monografii i studiów, a także opracowań i artykułów naukowych, m.in. omawiających historię Kołobrzegu.

Po uroczystej laudacji i wręczeniu tytułu, w Pałacu Braunschweigów w Muzeum Oręża Polskiego odbył się wykład prof. Mariana Rębkowskiego oraz spotkanie z mieszkańcami.


Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama