Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

bańkowska

"Jak kwitnie kariera "obleśnego" Artura?" - pytaliśmy w czerwcu b.r., opisując awans ówczesnego wiceprzewodniczącego Rady Miasta Artura Dąbkowskiego ze spółki województwa zachodniopomorskiego - Uzdrowisko Kołobrzeg, do spółki miejskiej - Miejska Energetyka Cieplna (przeczytaj). W spółce uzdrowiskowej, Dąbkowski był kierownikiem "Mewy". Na działalność pana kierownika skarżyli się pracownicy, a właściwie próbowali, bo Dąbkowski był tak ważnym politykiem Kołobrzeskich Razem, że nie miało to sensu - nic mu nie można było zrobić. Jak mówią nasze źródła, wiceprzewodniczący Rady Miasta był nietykalny. Dlaczego? Bo był 11 głosem w Radzie Miasta, dawał formalną większość prezydent Annie Mieczkowskiej. Nasze źródła mówią wprost, że dopiero przeprowadzone w spółce kontrole, a także wypowiedzenie złożone przez wieloletniego pracownika, doprowadziły do przesilenia, podczas którego związki zawodowe miały zażądać zwolnienia radnego i zagroziły protestem. Ze względu na dobro naszych informatorów, nie możemy publikować szczegółów sprawy.

Ustaliliśmy natomiast, że podczas przesilenia w spółce miała pojawić się Anna Bańkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Jak mówił nasz informator, miała zostać tam ściągnięta w trybie alarmowym.  - To ona miała nakłonić Dąbkowskiego do napisania wypowiedzenia. Musiała być skuteczna, bo takie pismo do spółki wpłynęło - mówi nasze źródło. Gdy w czerwcu chcieliśmy porozmawiać z Bańkowską, ta była na urlopie. Co ciekawe, później w żaden sposób nie odniosła się do naszego artykułu. Dlatego postanowiliśmy się z nią skontaktować, m.in. w tej sprawie, bo jej nazwisko wypływa przy kilku ciekawych wydarzeniach w Kołobrzegu. Członek Zarządu Województwa nie znalazła dla nas czasu (przeczytaj). Mamy dla niej dosłownie 5 pytań w trzech sprawach, w tym w sprawie Dąbkowskiego dwa pytania. Szacowany czas rozmowy: 12 minut. W ostatnich dniach Bańkowska bywała w Kołobrzegu często. Podpisywała umowy, spotykała się z politykami, a nawet robiła sobie zdjęcia z działaczami osiedlowymi. Ale dla naszej redakcji czasu nie znalazła.

Ponieważ Anna Bańkowska nie ma swojego biura w Kołobrzegu i nie możemy się do niego udać, więc spotkaliśmy się z nią w sobotę. Chcieliśmy umówić się na spotkanie. Bańkowska akurat opuszczała ratusz, gdzie prof. M. Rębkowski otrzymał tytuł "Zasłużonego dla Kołobrzegu". Usłyszeliśmy, że nie ma ona dla nas czasu, a na nasze uwagi, że ma go dużo i spędza go w Kołobrzegu na zadaniach, które często nie leżą w jej kompetencjach jako etatowego urzędnika samorządowego, za to nie ma tego czasu na spotkanie z dziennikarzem, padł wobec nas zarzut, że ją atakujemy. Zaczęliśmy więc zadawać pytania w zakresie sprawy Dąbkowskiego i wsparcia, na które czekały zatrudnione w Uzdrowisku kobiety. Anna Bańkowska podziękowała za rozmowę i sobie poszła.

Pytań jest więcej. Czy to prawda, że Anna Bańkowska wiedziała o tuszowaniu sprawy Dąbkowskiego w interesie Platformy Obywatelskiej? Czy prawdą jest, że Bańkowska zachęcała Dąbkowskiego do rezygnacji z pracy w Uzdrowisku Kołobrzeg, bo wiedziała, że czeka go etat w MEC? Z kim w tej sprawie rozmawiała w Platformie Obywatelskiej? Kto załatwił pracę Dąbkowskiemu w MEC? Warto przypomnieć, że dopiero po naszym artykule, miejska spółka zrezygnowała z zatrudnienia radnego (przeczytaj). Według naszych źródeł, Anna Bańkowska ma pełną wiedzę, na temat tego, co działo się w Uzdrowisku Kołobrzeg i gdyby powiedziała to, co udało nam się zebrać od naszych źródeł, afera polityczna zachwiałaby karierami kilku osób w Kołobrzegu. Dlatego jedyne, co możemy przekazać kołobrzeżanom od Anny Bańkowskiej, to życzenia miłego dnia.

Fot. Facebook Artura Dąbkowskiego

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama