Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

schronisko dla zwierzat kołobrzeg

W Urzędzie Miasta odbyła się dziś konferencja prasowa z udziałem wiceprezydent Ewy Pełechaty. Przedstawiono dziennikarzom nową - starą lokalizację schroniska dla zwierząt. Środki, które zapewnił na ta inwestycję Czesław Hoc, należy wykorzystać do końca 2023 roku. I być może potrzeba będzie drugie tyle wydać. Prezydent miasta Anna Mieczkowska złożyła do wójta Gminy Kołobrzeg Włodzimierza Popiołka wniosek o zmianę planu dla działki położonej pomiędzy ulicami Wspólną i Grzybowską. Działka o wielkości 1,17 ha jest własnością Kołobrzegu. Miasto chciałoby na niej wybudować nowe schronisko dla zwierząt. To kolejna lokalizacja, która jest rozważana przez kołobrzeski magistrat. Dla poprzedniej - przy ul. 6 Dywizji Piechoty toczy się procedura zmiany studium. Jak podkreślała na specjalnie zwołanej konferencji prasowej zastępca prezydenta Ewa Pełechata obie lokalizacje są brane pod uwagę, natomiast ta położona w granicach gminy Kołobrzeg jest znacznie  korzystniejsza i budząca dużo mniejsze kontrowersje. Wstępne rozmowy z wójtem Włodzimierzem Popiołkiem były bardzo dobre, jest wola do wprowadzenia uchwały rozpoczynającej zmiany w planach zagospodarowania, stąd decyzja o nowym miejscu. Miasto zleciło opracowania, które pozwolą tak zaprojektować nowy obiekt, aby jego uciążliwość, np. poziom hałasu, były jak najniższe. Według deklaracji zastępcy prezydenta, jeśli będzie wola Rady Gminy to procedura powinna zmiany planu przebiegnie szybko, a budowa nowego schroniska mogłaby rozpocząć się już w przyszłym roku.

Więcej w materiale wideo z konferencji.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama