Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Nowa lokalizacja schroniska miała być z daleka od zabudowań i nie być "kością niezgody" jak mówiła Ewa Pełechata na ostatniej konferencji prasowej (zobacz). Okazuje się jednak, że już pojawiły się głosy sprzeciwu. Zarówno mieszkańcy Radzikowa jak i Grzybowa są zbulwersowani faktem, że nikt z nimi na ten temat nie dyskutował. Wcześniej protestowali działkowicze i mieszkańcy Budzistowa, bo lokalizacja im nie pasowała. To tylko pokazuje, jak bardzo zabudowano Kołobrzegu i okolice, nie zostawiając miejsca na jakiekolwiek funkcje komunalne...

Odpowiednią interpelację w tej sprawie złożyła dziś radna Renata Brączyk (ilustracja poniżej). Czytamy w niej, że zaproponowana lokalizacja "budzi kontrowersje, zarówno z powodu sposobu ogłoszenia tej decyzji jak i z powodu braku konsultacji społecznych". W piśmie radna Brączyk apeluje tez do prezydenta o spotkanie z mieszkańcami i podjęcie dialogu. To nie koniec, bo dziś na sesji przeciwko lokalizacji schroniska wypowiedzieli się radni gminy Kołobrzeg, dla których taka inwestycja jest nie do przyjęcia. Domagali się wyjaśnień w tej sprawie od wójta. Zastępca wójta, Katarzyna Janicka-Golonka odpowiadała radnym, że sprawa jest świeża, a wcześniej gmina oprotestowała lokalizację schroniska nad Parsętą. Według niej, wydaje się, że Korzyścienko jest dużo lepsze, ale to nie wyklucza konsultacji społecznych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama