Broken Clouds

16°C

Kołobrzeg

2 lipca 2022    |    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton
2 lipca 2022    
    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

ambulans kołobrzeg

Dziś odbyło się uroczyste przekazanie 10 nowych ambulansów, które zostały zakupione w ramach projektu „Doposażenie WSPR w Szczecinie w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 - część II” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ze środków w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia. W każdej nowej karetce znalazł się specjalistyczny sprzęt do ratowania ludzkiego życia w tym respirator, defibrylator, krzesełko kardiologiczne, pompa infuzyjna i ssak. Całkowity koszt zakupu 10 ambulansów wraz z wyposażeniem wyniósł 6 065 462,20 zł.

Nowe ambulanse zastąpią najstarsze i najbardziej wyeksploatowane karetki jeżdżące w systemie na terenie województwa zachodniopomorskiego. Trafią do 9 filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – dwie pozostaną w Szczecinie, a pozostałe pojechały już do Międzyzdrojów, Nowogardu, Reska, Kołobrzegu, Koszalina, Dębna, Drawska Pomorskiego i Sławna. Mieszkańcy regionu będą mogli je rozpoznać po żółtym kolorze karoserii – kolor ten jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, które wskazują, że od stycznia 2028 roku wszystkie ambulanse funkcjonujące w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego mają mieć ujednolicony żółty kolor karoserii i oznakowanie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama