Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W poniedziałek odbyło się posiedzenie Komisji Budżetowo - Gospodarczej. Skarbnik miasta Jolanta Włodarek przedstawiła na spotkaniu z radnymi kilka sprawozdań finansowych. I tak mogliśmy się dowiedzieć, że miasto za pierwsze półrocze roku 2021 w porównaniu do takiego samego okresu w 2019 roku straciło 4 611 745 zł, a w porównaniu do roku ubiegłego w analogicznym okresie pierwszego półrocza 880 tys mniej z tytułu opłaty klimatycznej.

Radni zapoznali się z projektami budżetowymi. Zaproponowano, aby 6 ważnych dla miasta inwestycji przenieść do tak zwanej poczekalni, gdyż na chwilę obecną miasto nie ma takich pieniędzy, aby rozpocząć te inwestycje. Wśród nich znalazły się :
1. Budowa centrum koordynacji obsługi kąpieliska "tzw Woprówka"
2. Budowa parkingu przy Kamiennej
3. Projekt oraz przeniesienie bazy Komunikacji Miejskiej 40 mln
4. Przebudowa amfiteatru 60 mln
5. Rewitalizacja Parku Fredry
6. Projekt i przebudowa ulicy Kresowej.

Powyższe inwestycje zostały zaplanowane w WPF do 2026 i 2027 roku. Jak wspominała skarbnik, na chwilę obecną zbyt obciążałyby one budżet miasta. Jeśli radni na jutrzejszej sesji Rady Miasta przegłosują projekt, to te zadania znajdą się w WPI. Wstępnie wyliczono, że koszt łączny tych sześciu inwestycji to 164 mln zł.

Projekty uchwał można znaleźć już na BIP Rady Miasta, a jak zagłosują radni dowiemy się na jutrzejszej sesji.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama