Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

23 maja 2022    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2022    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


wot kołobrzeg

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, żołnierze 142 Batalionu Lekkiej Piechoty z Trzebiatowa wzięli udział w akcji sprzątania grobów na kołobrzeskiej nekropolii. Zaczęli od kwatery żołnierzy Armii Krajowej. Uporządkowali alejkę przed pomnikiem, zgrabili liście, umyli groby. Dziękowali im przybyli członkowie rodzin i znajomi zmarłych bohaterów, którzy często nie mają siły i zdrowia, ale mimo to przychodzą na alejkę zasłużonych dla naszej Ojczyzny żołnierzy. Dzięki akcji trzebiatowskich Terytorialsów, mogli w spokoju zapalić znicze i pomodlić się za bliskich oraz przyjaciół. Ponadto, żołnierze uporządkowali alejki i groby na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu, gdzie spoczywają polegli w walkach o Kołobrzeg w marcu 1945 roku.

Patronem 14 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Szczecinie, do której należy batalion w Trzebiatowie, jest pułkownik Stanisław Sędziak, ps. „Warta”, cichociemny, żołnierz Armii Krajowej. Działalność tej formacji opierała się nie tylko na świetnym wyszkoleniu, ale również służbie Ojczyźnie, rozumianej jako wierność i stawianie na wysokie morale, budowane poprzez pracę u podstaw. Tego rodzaju akcje, poprzez angażowanie się w potrzeby lokalnych społeczności, pozwalają nie tylko realizować misję Wojsk Obrony Terytorialnej, ale także dbać o pamięć o polskich żołnierzach, oddanych swoim życiem w walkę o wolność i niepodległość Polski, dziś spoczywających w wojskowych mogiłach.


Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama