Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

drzewa kołobrzeg miłorzęb

Przed wojną kilka tych drzew rosło na placu 18 marca przy pomniku -niestety nie ma ich już tam (nie znamy losu tych drzew). Na skwerze Miast Partnerskich wytyczono 12 punktów. Posadzonych zostanie w tych miejscach 12 okazałych ,wys.ok 3m-drzew  w odm.Ginko Biloba „Fastigiata Blagon".

Ciekawostką jest to, iż pomimo tego że posiada ono liście zaliczane jest do grupy drzew iglastych. Wybrana przez ogrodnika odmiana ma piękny kolumnowy pokrój . Wysokość docelowa tego drzewa to 10-15 m. Posiada piękne osadzone na długich ogonkach listki, które wyglądają jak malutkie wachlarze o wyjątkowej zielonej barwie, która jesienią staje się żółta. Ogromnym walorem jest również lekko spękana ale gładka, szaro srebrzysta kora.

Drzewko nie posiada szczególnych wymagań pielęgnacyjnych, jest też mało wymagające co do gleby. Bardzo dobrze radzi sobie zarówno na stanowiskach słonecznych jak i półcienistych i całkowicie zacienionych.

Perfekcyjnie prezentuje się sadzony pojedynczo. Dobrze wygląda również w towarzystwie innych gatunków roślin iglastych. Często znajduje zastosowanie również w zieleni miejskiej. - informuje miejski ogrodnik Monika Buśko - Kuś.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama