Clear Sky

20°C

Kołobrzeg

1 lipca 2022    |    Imieniny: Halina, Marian, Klarysa
1 lipca 2022    
    Imieniny: Halina, Marian, Klarysa

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Policja: wzrosła liczba kolizji i osób zatrzymanych

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu podsumowała pracę policjantów w minionym roku. Funkcjonariusze odnotowali niewielki wzrost liczby popełnianych przestępstw przy zdecydowanie zwiększonym wskaźniku ich wykrywalności. Analiza wskazuje także, na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym odnotowując mniej wypadków drogowych oraz osób rannych. Wzrost świadomości zagrożeń spowodowany jest działaniami prewencyjnymi stale podejmowanymi przez dzielnicowych i funkcjonariuszy z wydziału prewencji.

W odniesieniu do ubiegłego roku funkcjonariusze kołobrzeskiej komendy odnotowali nieznaczny wzrost (+55) wszczętych postępowań przygotowawczych przy jednoczesnym wysokim wskaźniku ich wykrywalności, który w roku 2020 wynosił 52,4, a w 2021 już 70,5. Istotnym jest wzrost liczby zatrzymań osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa 2020 rok- 495 zatrzymanych, 2021 rok- 697 zatrzymanych (+205).

Praca policjantów Wydziału Kryminalnego KPP Kołobrzeg doprowadziła do zabezpieczenia znacznych ilości narkotyków i ujawnienia dwóch plantacji konopi indyjskich. W 2021 roku do nielegalnego obrotu nie trafiły środki zabronione i substancje psychotropowe w ilościach: 10 kg marihuany i 1 kg amfetaminy.

Funkcjonariusze prewencji w 2021 roku odnotowali 20216 interwencji (interwencje domowe, zakłócanie porządku publicznego, kradzieże sklepowe, spożywanie alkoholu). Zatrzymano 197 osób poszukiwanych oraz wdrożono 90 razy procedurę niebieskiej karty (w 2020 roku procedurę wdrożono aż 143 razy).

W pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do końca 2021 roku przebywało ogółem 949 osób (wzrost w porównaniu do 2020 roku +157), w tym 273 osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia.

Wyraźnie dostrzega się niezmiennie dużą aktywność funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo na drodze.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama