Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

29 września 2023    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2023    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Podwyżka cen energii uderza także w kołobrzeski szpital

Ogromne wzrosty cen gazu, a także podwyżki cen energii elektrycznej sparaliżowały Polskę w styczniu 2022 roku. Takich cen nikt bowiem się nie spodziewał, co więcej, ci, którzy przed podwyżkami ostrzegali, byli tonowani np. przez ministra Sasina, który twierdził jeszcze w listopadzie 2021 roku, że podwyżek nie będzie. Teraz, z ogromnymi opłatami mierzą się gospodarstwa domowe, przedsiębiorcy, ale także szpitale. Sprawdziliśmy, jak ta sytuacja wygląda w przypadku Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.

Okazuje się, że nie jest tak źle, gdyż kołobrzeski szpital ogrzewany jest energią z Miejskiej Energetyki Cieplnej. Tu podwyżki są znane już od ubiegłego roku. Natomiast jak wyjaśnia Patrycja Głomska, rzecznik prasowy kołobrzeskiej lecznicy, w szpital uderzyła podwyżka cen energii elektrycznej, która na obecnym etapie w porównaniu do 2021 roku wynosi 45%, co daje kwotę 536 tys. zł rocznie więcej do zapłaty.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama