Ogromne wzrosty cen gazu, a także podwyżki cen energii elektrycznej sparaliżowały Polskę w styczniu 2022 roku. Takich cen nikt bowiem się nie spodziewał, co więcej, ci, którzy przed podwyżkami ostrzegali, byli tonowani np. przez ministra Sasina, który twierdził jeszcze w listopadzie 2021 roku, że podwyżek nie będzie. Teraz, z ogromnymi opłatami mierzą się gospodarstwa domowe, przedsiębiorcy, ale także szpitale. Sprawdziliśmy, jak ta sytuacja wygląda w przypadku Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.
Okazuje się, że nie jest tak źle, gdyż kołobrzeski szpital ogrzewany jest energią z Miejskiej Energetyki Cieplnej. Tu podwyżki są znane już od ubiegłego roku. Natomiast jak wyjaśnia Patrycja Głomska, rzecznik prasowy kołobrzeskiej lecznicy, w szpital uderzyła podwyżka cen energii elektrycznej, która na obecnym etapie w porównaniu do 2021 roku wynosi 45%, co daje kwotę 536 tys. zł rocznie więcej do zapłaty.
Podwyżka cen energii uderza także w kołobrzeski szpital

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.
Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.