Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W sporze o taryfy na wodę i ścieki - bez zmian

W kołobrzeskim magistracie odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, burmistrz Gościna Marian Sieradzki oraz wójtowie gmin - wspólnicy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, a także przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego – Wody Polskie. Towarzyszył im prezes MWiK, Paweł Hryciów.

"Tematem dyskusji był sposób tworzenia taryf zaopatrzenia w wodę i odprowadzenia ścieków. Spółka MWiK od 2013 r. nie może stosować nowych taryf co znacząco odbija się na jej sytuacji finansowej i na możliwości wykonywania inwestycji. Burmistrz i wójtowie gmin dążą do ustalenia wspólnej taryfy, która spowoduje wzrost cen za wodę i ścieki w naszym mieście (wg szacunków z 7,92 za m3 do 11.56 zł za m3). Miasto dąży do tego aby ceny wynikały bezpośrednio z kosztów, które ponosi MWiK dla danej gminy. Choć dyskusja była długa, niestety nie ma przełomu w rozmowach. Prezydent miasta zaproponowała, że jeśli gminy chcą mieć wspólną taryfę, mogą podjąć próbę jej stworzenia, ale bez miasta Kołobrzeg. Ponoszenie kosztów innych gmin przez mieszkańców Kołobrzegu jest nie do przyjęcia. Wody Polskie podkreślając względy społeczne i rolę jaką pełni miasto Kołobrzeg w regionie, namawiają do kompromisu i jak dotąd nie zatwierdzają wniosków taryfowych MWiK (które proponują zróżnicowane taryfy dla każdej z gmin)" - pisze Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta.

Nieco inną wersję przebiegu rozmów przedstawił burmistrz Gościna, Marian Sieradzki. Wskazuje on, że proponowano najlepsze rozwiązanie sporu, ale choć miasto najpierw się zgodziło, później z pomysłu się wycofało (przeczytaj).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama