Few Clouds

24°C

Kołobrzeg

1 lipca 2022    |    Imieniny: Halina, Marian, Klarysa
1 lipca 2022    
    Imieniny: Halina, Marian, Klarysa

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Poziom bezrobocia jest stabilny

Nie ma jeszcze danych dotyczących bezrobocia za miesiąc grudzień, co nie pozwala spojrzeć całościowo na 2021 rok pod kątem zatrudnienia. Początek ubiegłego roku był zły. W wyniku epidemii rosła liczba osób bez pracy (przeczytaj). Nie potwierdziły się jednak kasandryczne opowieści, choć faktycznie, o bezrobociu na poziomie 1,8% możemy zapomnieć. Zapewne polityce zatrudnienia nie będzie także wpływać Polski Ład, ale ten dopiero wszedł w życie. Analizując dane rok do roku, w listopadzie 2020 roku bez pracy w powiecie kołobrzeskim pozostawało 4,5% mieszkańców (1266 osób). W listopadzie 2021 roku poziom bezrobocia wynosił 4,4% (1202 osoby). Dla porównania, stopa bezrobocia w województwie zachodniopomorskim wynosi za listopad 2021 roku 7%, a w Polsce 5,4%. W samym Kołobrzegu bez pracy pozostaje 658 osób (2,5%).

Jak informuje Marcin Bonew, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kołobrzegu, w 2022 roku łączny budżet na promocję zatrudnienia to 5,5 mln zł. W jego ramach prowadzone będą programy związane z dofinansowaniem rozpoczęcia działalności gospodarczej dla bezrobotnych, dofinansowanie doposażenia miejsc pracy dla przedsiębiorców, szkolenia, staże, prace interwencyjne, a także inne związane ze zmniejszeniem bezrobocia i aktywizacją osób trwale bezrobotnych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama