Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Poziom bezrobocia jest stabilny

Nie ma jeszcze danych dotyczących bezrobocia za miesiąc grudzień, co nie pozwala spojrzeć całościowo na 2021 rok pod kątem zatrudnienia. Początek ubiegłego roku był zły. W wyniku epidemii rosła liczba osób bez pracy (przeczytaj). Nie potwierdziły się jednak kasandryczne opowieści, choć faktycznie, o bezrobociu na poziomie 1,8% możemy zapomnieć. Zapewne polityce zatrudnienia nie będzie także wpływać Polski Ład, ale ten dopiero wszedł w życie. Analizując dane rok do roku, w listopadzie 2020 roku bez pracy w powiecie kołobrzeskim pozostawało 4,5% mieszkańców (1266 osób). W listopadzie 2021 roku poziom bezrobocia wynosił 4,4% (1202 osoby). Dla porównania, stopa bezrobocia w województwie zachodniopomorskim wynosi za listopad 2021 roku 7%, a w Polsce 5,4%. W samym Kołobrzegu bez pracy pozostaje 658 osób (2,5%).

Jak informuje Marcin Bonew, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kołobrzegu, w 2022 roku łączny budżet na promocję zatrudnienia to 5,5 mln zł. W jego ramach prowadzone będą programy związane z dofinansowaniem rozpoczęcia działalności gospodarczej dla bezrobotnych, dofinansowanie doposażenia miejsc pracy dla przedsiębiorców, szkolenia, staże, prace interwencyjne, a także inne związane ze zmniejszeniem bezrobocia i aktywizacją osób trwale bezrobotnych.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama