Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

23 maja 2022    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2022    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


plan inwestycji miasta kołobrzeg rok 2022

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawione zostały  plany i zamierzenia inwestycyjne. Wiele zadań wynika wprost z potrzeb i pomysłów mieszkańców. W zeszłym roku pani prezydent Anna Mieczkowska odbyła szereg spotkań, które pozwoliły na zdiagnozowanie potrzeb i problemów oraz opracowanie planu ich rozwiązania. Kołobrzeżanie są zaangażowani w proces tworzenia miasta, a pomysły które zgłaszają trafnie wpisują się w możliwości realizacji, które posiadamy. Efekt tych rozmów został naniesiony został na mapę (zdjęcie poniżej).

Wszystkie zadania podzielono na trzy grupy: na czerwono zaznaczone są trwające inwestycje, na niebiesko nanieśliśmy inwestycje dla których jest już wykonywana lub gotowa dokumentacja projektowa – część z nich wkrótce się rozpocznie, na żółto zaznaczone są plany – to inwestycje do których będzie zlecana dokumentacje projektowe.

Łącznie to 68 pozycji, a katalog nie jest w żadnym razie zamknięty i na pewno po kolejnych rozmowach zostanie wzbogacony o kolejne zadania. Nie wszystko uda się zrealizować w roku 2022, na niektóre inwestycje poczekamy trochę dłużej.

Kluczowe planowane zadania to:
- Przebudowa ulicy Zdrojowej. Z uwagi na charakter tej drogi – planuje się całą procedurę tak aby prace rozpoczęły się po sezonie letnim - w IV kwartale tego roku.
- Przebudowa ulicy Armii Krajowej na odcinku Dworcowa/Łopuskiego

Trwa projektowanie przebudowy mostu na Kanale Drzewnym na ulicy Młyńskiej.

Miasto planuje wykonanie projektów ulic – Brzeskiej i Wojska Polskiego i Okopowej. Ale także szeregu mniejszych na przykład dzielnicy zachodniej: Różanej, Świerkowej Wrzosowej i Jodłowej. Projektów na przebudowę ulic jest dużo więcej – w planach magistratu są też ulice: Bogusława X, Chodkiewicza, Wielkopolską, Wąską czy Brzozową.

Obecnie trwa projektowanie dużych i bardzo drogich inwestycji ul. Kresowej i parkingu wielopoziomowego przy ul. Kamiennej. Na etapie końcowym jest też projekt i rozbudowa Żłobka Krasnal. W tym roku planowane jest rozpoczęcie tej inwestycji. Dokumentacja projektowa jest na ukończeniu.
Miasto czeka też na rozstrzygnięcie przetargu na rewitalizacje skweru 750 lecia i terenów przy ul. Dubois. Zostały złożone dwie oferty.

Więcej w materiale wideo.Kliknij aby powiększyć

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama