Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

9 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Roman, Romuald
9 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Roman, Romuald

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Spotkanie w sprawie uspokojenia ruchu w centrum miasta [plan]

Dziś w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie dotyczące uspokojenia ruchu pojazdów w centrum. W spotkaniu udział wzięli urzędnicy i służby odpowiedzialne za organizację ruchu, zarządcy nieruchomości oraz przedstawiciele przedsiębiorców. Ekspertyzę dotyczącą możliwości organizacji ruchu przygotował ekspert w tej dziedzinie pan dr Michał Wolański. Choć jego ekspertyza zakłada aż trzy warianty, dyskusja dotyczyła głównie pierwszego z nich - obejmującego najmniejszy zakres zmian. Warto dodać, że ekspertyza została sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Dyskutowany wariant zakłada zmniejszenie ilości przejazdów tranzytowych przez centrum miasta. Zapewnić to może wyłączenie z ruchu odcinka ul. Armii Krajowej (Katedralna - Narutowicza/Ratuszowa) i ul. Narutowicza (odcinek Plac Ratuszowy - wyjazd Narutowicza 7), zmiana kierunku ruchu na ulicy Katedralnej i Armii Krajowej, woonerfy na odcinkach ulic Mariackiej i
Giełdowej, oraz wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Mariackiej (odcinek Katedralna-Wąska).
Przewidywane korzyści z uspokojenia ruchu to przerwanie możliwości przejazdów tranzytowych przez centrum i utworzenie przyjaznego obszaru dla pieszych, i rowerzystów z uspokojonym ruchem samochodów.

Co ważne przedsiębiorcy prowadzący działalność oraz mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do swoich nieruchomości. Miasto rozważy także wprowadzenie miejsc postojowych przeznaczonych tylko dla mieszkańców.
Efekt zmian to mniej samochodów, mniej hałasu i spalin, a za to więcej zieleni i wygoda ruchu pieszych i rowerzystów. Warianty II i III pokazują jedynie kierunki ewentualnych zmian dostrzeżone
przez ekspertów w naszym mieście i na razie nie trwa dyskusja o możliwości ich wprowadzenia. Dyskusja dotyczyła także połączenia istniejących ścieżek rowerowych oraz utworzenia miejsc parkingowych w centrum miasta dedykowanych tylko dla mieszkańców. Miasto na bazie wariantu I przygotuje dokumentację zmian w organizacji ruchu.

Poniżej prezentujemy plan, który był dziś prezentowany na spotkaniu autorstwa dr Michała Wolańskiego.

Dyskutowany był na spotkaniu wariant I.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama