Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

9 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Roman, Romuald
9 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Roman, Romuald

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Odbyły się konsultacje w sprawie przebudowy Krzywoustego

Ta inwestycja dotycząca DW 163 na odcinku od Ronda Patana do Ronda Solidarności ma upłynnić ruch pojazdów wjeżdżających do centrum Kołobrzegu od strony węzła Kołobrzeg Wschód, jak i wyjeżdżających z naszego miasta. Spotkanie odbyło się dziś w szkole numer 8. Na miejscu z  przybyłymi mieszkańcami spotkały się władze miasta, wicemarszałek oraz dyrektor ZZDW w Koszalinie Michał Żuber. Na ekranie przedstawiono wstępny projekt drogi. Pierwsza ważna zmiana to droga z 2 pasami z każdej strony. Plany są dość ambitne jak na krótki stosunkowo odcinek. Bo droga o której piszemy ma długość ponad 500 metrów. Ale jest ważnym łącznikiem do ronda Solidarności. Plan przewiduje budowę kolejnego ronda przy Gryfitów. Przebudowa będzie wiązała się z przeniesieniem wielu istniejących tam sieci telekomunikacyjnych jak i infrastruktury wodno - kanalizacyjnej. Przebudowy będzie wymagał mostek, powstaną zatoczki autobusowe, nowe pasy zieleni i budowa oświetlenia. Przebudowane zostaną również przejścia dla pieszych będą one z wysepkami. Przejście, które zlokalizowane jest obecnie za wjazdem do garaży, będzie przeniesione przed wjazd. Aby ułatwić wyjazd w prawą stronę. Mieszkańcy zwracali uwagę na potrzebę zainstalowania sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych pomiędzy szkołą nr 8, a sklepem Netto. Michał Żuber, powiedział, że nie ma potrzeby montażu świateł, przejście będzie doświetlone oraz oddzielone wysepką. 

Przejścia i ścieżka rowerowa zostaną również przebudowane. Gdy tylko otrzymamy plany, umieścimy je w tym miejscu.

Mieszkańcy ulicy Gryfitów pytali o ekrany akustyczne, jak dowiedzieliśmy się na spotkaniu nie przewiduje się ich montażu, za to nawierzchnia, która zostanie wylana powinna powodować zmniejszenie hałasu. Plany mają być wyłożone na stronie miasta, przez kilka dni będzie można składać swoje uwagi i sugestie do planu przebudowy ulicy Krzywoustego.

Przewidziany czas realizacji to rok 2023.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama