Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Mniej placów zabaw, ale za to większych

Obradowała Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Radni zajęli się między innymi petycją dotyczącą zbudowania placu zabaw na osiedlu Milenium pomiędzy ulicą Unii Lubelskiej i Okopową.

Ewa Pełechata zastępca prezydenta, wskazywała, że w okolicy znajduje się kilka placów zabaw, przy szkole nr 4 i 7 oraz Ogródek Jordanowski. Przypomniano radnym także, że w poprzedniej kadencji zapadła decyzja, aby małe place zabaw polikwidować na rzecz dużych placów zabaw. A sam plac zabaw w Jordanku znajduje się 150 metrów od miejsca o którym piszą wnioskodawcy. Nie ma w tym roku środków budżetowych na wykonanie kolejnych placów zabaw.

Karol Królikowski, mówił, że według nowych przepisów można by było dodać maksymalnie 1-2 zabawki. Generuje to też dodatkowe koszty utrzymania, dokumentacja, konserwacja. Na komisji zaznaczano, że place zabaw przy szkołach są ogólnodostępne.

Miasto przygotowuje konkurs pt. Zielone podwórka, założenia są takie, że wspólnoty przygotują projekt zagospodarowania podwórka, a najlepszy projekt będzie wygrywał. W tym roku miałaby się odbyć pierwsza edycja.

Petycja ta głosami radnych została uznana za niezasadną.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama