Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Grotto zatrzymała opozycję na Komisji Rewizyjnej [wideo]

Opozycja związana z Prawem i Sprawiedliwością oraz Klubem Radnych Niezależnych po raz kolejny została zatrzymana w pracach nad kontrolami, prowadzonymi w mieście. Chodzi m.in. o kontrolę w Centrum Usług Wspólnych, ale także o kontrolę porad dla przedsiębiorców w ramach COVID'19.

Wszystko wywróciło się ze względu na zapisy w porządku obrad dzisiejszej Komisji Rewizyjnej. Zapisano w nim "przyjęcie protokołu". Warto tu zauważyć problem sygnalizowany już przez nasz portal, że Komisja Rewizyjna przyjmuje protokoły z kontroli bez podstawy prawnej (przeczytaj). Na ten fakt powołała się dziś radna Małgorzata Grotto, wskazując, że nie tak powinna wyglądać praca komisji. Przewodniczący Maciej Bejnarowicz bronił swojego stanowiska wskazując, że radni na każdym etapie kontroli mają prawo na posiedzeniu komisji być zaznajomieni z wynikami tej kontroli, podobnie jak opinia publiczna. Wtórowała mu radna Izabela Zielińska. Natomiast radna Danuta Wilk wskazywała, że o ile mogła zapoznać się z protokołem, bo go dostała, to już z dokumentami nie, bo w weekend magistrat był zamknięty. E-mailem dokumentów z kontroli nikt nie wysłał. Na koniec, do dyskusji włączyła się Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydenta ds. społecznych, która poprosiła o pokazanie podpisu osoby reprezentującej podmiot kontrolowany pod protokołem. Tego podpisu nie ma.

Dzisiejsze posiedzenie komisji można uznać za porażkę opozycji. Radni nie przygotowali się do nowych realiów prawnych, a także do faktu, że większość prezydenta z oczywistych względów będzie pewne aspekty kontroli blokowała. W tej sytuacji, nie można jednak mówić o pobudkach politycznych, a proceduralnych, bo nieznajomość prawa szkodzi...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama