Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Alarmy bombowe w całej Polsce, w Kołobrzegu ewakuacja WKU

Kilkanaście dni temu alarm bombowy miał miejsce w kołobrzeskim sądzie. Dziś kaskadowe alarmy pojawiły się w całej Polsce. W Kołobrzegu informacja o bombie dotarła do Wojskowej Komendy Uzupełnień mieszczącej się przy ulicy Jedności Narodowej. Bomba miała wybuchnąć około 12. Na miejsce zadysponowano policję oraz straż pożarną. Z budynku ewakuowano również wszystkich pracowników. Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń, pracownicy powrócili do pracy.

Na terenie całego kraju został wprowadzony trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP.
Premier Mateusz Morawiecki zarządzeniem nr 40 z 21 lutego, zmienił obowiązujący od 15 lutego 1. stopień alarmowy ALFA-CRP na stopień 3. – CHARLIE-CRP.
Stopień CHARLIE-CRP obowiązuje od godziny 21 w poniedziałek do 4 marca. Dotyczy zagrożenia w cyberprzestrzeni.
Trzeci stopień alarmowy jest wprowadzany w przypadku:
wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym, godzącego w:
-bezpieczeństwo lub porządek publiczny albo
-bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, albo
-bezpieczeństwo innego państwa lub organizacji międzynarodowej oraz stwarzającego potencjalne zagrożenie dla Rzeczypospolitej Polskiej lub
-uzyskania wiarygodnych i potwierdzonych informacji o planowanym zdarzeniu o charakterze terrorystycznym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, lub
-uzyskania wiarygodnych i potwierdzonych informacji o planowanym zdarzeniu o charakterze terrorystycznym, którego skutki mogą dotyczyć obywateli polskich przebywających za granicą lub instytucji polskich albo polskiej infrastruktury mieszczących się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama