Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Woźniak: Błaszczyk zamienił sesję w cyrk

W trybie zdalnym trwa 47. sesja Rady Miasta. Pierwszą godzinę obrad radni zajmowali się głównie sobą. Przewodniczący Rady Miasta Bogdan Błaszyk w pierwszym punkcie obrad wniósł pod obrady 5 projektów uchwał swojego autorstwa dotyczących zmian w  Radzie Miasta, w szczególności, dotyczących składu osobowego i zmian w poszczególnych komisjach. Wywołało to burzliwą dyskusję, ponieważ radni dopiero wczoraj otrzymali projekty uchwał. Głosami Kołobrzeskich Razem i Nowego Kołobrzegu projekty wprowadzono do porządku obrad.

Drugą godzinę radni dalej zajmowali się sobą - dyskutowali nad zmianami w obwodach szkolnych od września 2022 roku. W dużej mierze dyskusja dotyczyła jednak tego, dlaczego radni nie przeprowadzili tej dyskusji na komisjach i kto za to odpowiada.

Trzecią godzinę radni nadal zajmowali się sobą. Zagadnienia techniczne związane z głosowaniami i wciskaniem nie tych guzików. Takie problemy miał Artur Dąbkowski. Przewodniczący klubu Radnych Niezależnych Jacek Woźniak komentuje: - Najpierw mówił, że się pomylił, potem, że mu się źle wyświetliło. Składa wniosek poza punktem, w którym może to zrobić, bo może to zrobić tylko w pierwszym punkcie. Błaszczyk to dopuszcza.

Jacek Kalinowski z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że nie będzie głosował przez system głosowań w E-sesji i zażądał potwierdzenia opinii technicznej, ponieważ ktoś może manipulować - Cyrk to mało powiedziane, ja od dzisiaj nie głosuję przez ten system. Nie może być tak, że ja głosuje tak, a wychodzi przeciw.

- Budzą się upiory – odpowiadał przewodniczący Rady Miasta Bogdan Błaszczyk

Jacek Woźniak nie kryje zażenowania: - Błaszczyk zamienił sesję w cyrk. Dopuszczał wnioski formalne, które już wnioskami formalnymi nie są, bo zostały usunięte ze statutu. Zaprzecza sam sobie, jeżeli chodzi o kwestie wprowadzania do porządku obrad zmian w porządku obrad.

Zdaniem radnego, celowo forsuje się projekty uchwał, które mogą być niezgodne z prawem, które wojewoda może uchylić. - To jest celowe działanie. Celowe działanie Kołobrzeskich Razem i Platformy Obywatelskiej i Lewicy. Chcą rozwalić merytoryczną pracę Rady, żeby mieć komfort rządzenia miastem, chcą wyeliminować wszelkiego rodzaju elementy kontroli Rady nad działalnością prezydenta. To wszystko układa się w całość.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama