Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

9 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Roman, Romuald
9 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Roman, Romuald

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Brączyk: konieczna jest szersza dyskusja na temat obwodów szkolnych

Radni na ostatniej sesji pochylili się nad zmianami w planach sieci publicznych szkół podstawowych. W szczególności chodziło o zmiany w obwodach SP5 i SP8. Zgodnie z prezydenckim projektem uchwały w roku szkolnym 2022/23 dzieci z Grzybowa zamiast do SP 5, pójdą do szkoły podstawowej w Dźwirzynie. Zmniejszenie liczby uczniów, w konsekwencji, mogłoby przełożyć się na mniejszą liczbę oddziałów szkolnych, a co za tym idzie redukcję etatów.

Dlatego Klub Radnych Niezależnych wprowadził poprawkę mówiącą, iż dzieci z części Zieleniewa nadal będą uczęszczać do SP 5. Z tego względu, że jest bliska odległość do „piątki”, natomiast pozostałe miejscowości: Niekanin, Obroty, Kądzielno, Bogucino, Rozcięcino, maja bliżej do SP8, dlatego tam dzieci będą mogły od przyszłego roku rozpoczynać edukację.

Zdaniem radnej niezrzeszonej Renaty Brączyk, temat wymaga szerszej i bardziej kompleksowej analizy w skali całego miasta i konieczne jest w tym zakresie rozpoczęcie dyskusji: - Dlaczego nie pochyliliśmy się nad wszystkimi rejonami, wszystkimi obwodami dzieci uczęszczających do naszych szkół? Żebyśmy spokojnie usiedli, my radni, zainteresowani, grono pedagogiczne, rodzice, dyrekcja, nasza pani prezydent, urzędnicy i żebyśmy wypracowali nowe rejony, zgodnie z nowymi zasadami migracji i zamieszkania kołobrzeżan – retorycznie pytała radna.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama