Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Pomoc edukacyjna dla dzieci uchodźców z Ukrainy

Codziennie słyszymy kolejnych organizowanych akcjach pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którzy napływają do naszego kraju, jak i do samego Kołobrzegu. Z nietypową pomocą przychodzi radna Renta Brączyk. Poniżej jej wpis na portalu społecznościowym.

W obliczu tak wielkiej tragedii udowadniamy, że możemy wspólnie się jednoczyć i ponad podziałami walczyć o lepszą przyszłość. Jak wiecie, pracuję jako nauczyciel przygotowania zawodowego i wśród moich słuchaczy jest wielu obywateli Ukrainy. Mądrzy, serdeczni ludzie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Nasze miasto i obywatele robią rzeczy niemożliwe - zbiórki, pomoc w transporcie czy użyczenie dachu nad głową. Osobiście nie mogę powstrzymać łez - tych ze złości i bezsilności, ale i wzruszenia.
Znacie mnie, nie potrafię odwrócić głowy w drugą stronę, udawać, że sytuacja mnie nie dotyczy, nie dotyka. Rozmawiam z moimi uczniami, sąsiadami i otrzymuję sygnały, że w drodze do Kołobrzegu są kobiety z dziećmi. Co jeszcze możemy dla nich zrobić? Po rozmowach znalazłam przestrzeń do zaadaptowania - zajęcia dla tych dzieci. Aby nie były zamknięte w czterech ścianach, zastanawiając się czy ich ojcowie będą na nich czekać. Podarujmy im namiastkę normalności i polskiej serdeczności. Po rozmowach z dyrekcją szkoły policealnej, w którą pracuję otrzymałam zgodę na użyczenie przez nich sali dydaktycznej w każdy wtorek, środę i czwartek przez cały dzień. Otrzymamy dodatkowo długopisy, mazaki, kredki, kartki. Mam pierwsze deklaracje pomocy w prowadzeniu zajęć.

Stąd tutaj mój osobisty apel - POMÓŻMY WSPÓLNIE!

- jeżeli masz umiejętności (językowe, manualne, plastyczne, inne) i chociaż godzinę czasu od wtorku do czwartku, napisz mi maila na renata.braczyk@gmail.com jakie zajęcia mógłbyś/mogłabyś poprowadzić. Nie musisz mieć doświadczenia, znajomości języka... wystarczą dobre chęci.
- jeżeli możesz podarować dodatkowe materiały (farby, plastelinę, pomoce naukowe)
- znasz język ukraiński i możesz pomóc w tłumaczeniu drobnych rzeczy
- jeżeli w Twoim domu zatrzymują się kobiety z Ukrainy z dziećmi.

Kontakt ze mną:  renata.braczyk@gmail.com

Chyba nie muszę dodawać, że zajęcia będą bezpłatne?
Zajęcia będą odbywać się przy Armii Krajowej 20/C w siedzibie szkoły policealnej. Serdecznie dziękuję dyrekcji, która nie chce się afiszować ze swoim wsparciem, ale chyba wszyscy wiemy, o którą chodzi.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama