Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Dzień Żołnierzy Wyklętych: obchody w porcie

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych tradycyjnie w Kołobrzegu obchodzony jest pod pomnikiem kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego. Tegoroczne uroczystości przygotował Klub Gazety Polskiej. Rozpoczęły się one mszą za ojczyznę w kościele św. Marcina. Następnie, obchody przeniosły się do portu, gdzie pod pomnikiem wygłoszono przemówienia i złożono kwiaty. Nie zabrakło akcentów ukraińskich w postaci flag, ale także przypomnienia, z czyjej motywacji zabijano żołnierzy wyklętych i z czyjej motywacji dziś rozpada się europejskie bezpieczeństwo. Mecenas Edward Stępień apelował jednocześnie o zmianę tablicy, która znajduje się na pomniku Mieszkowskiego. Jego zdaniem, jest ona haniebna i zafałszowuje historię.Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama