Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Z menu znikły pierogi "ruskie"...

"Pierogarnia w Porcie" zmieniła menu. Poinformowała o tym na swoim profilu w mediach społecznościowych: "Co prawda pierogi ruskie nie mają nic wspólnego z Rosją, ale dlaczego mają mieć taką ch... nazwę". Dlatego zamiast pierogów ruskich, tam podawane są pierogi z ziemniakami, twarogiem i cebulką.

Powyższa akcja ma związek z atakiem Rosji na terytorium Ukrainy i prowadzenie tam wojny, w której giną cywile, a tysiące Ukraińców zmuszonych jest do ucieczki. Oczywiście, taka zmiana, jak mówi właścicielka lokalu, spotkała się z odpowiedzią internetowych trolli, którzy wskazują, że nazwa pierogów nie ma nic wspólnego z inwazją na Ukrainę. To fakt, tyle, że o tym mowa we wpisie. Co więcej, warto zauważyć, że w polskim języku mówionym nie używa się zwrotu Rosjanie weszli, tylko "ruskie weszli", albo "ruskie zaatakowali". Część restauracji w Polsce zmieniła nazwę potrawy na "pierogi ukraińskie"...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama