Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Sesja nadzwyczajna: czy radni wiedzą, co dzieje się w mieście? [wideo]

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kołobrzeg, na wniosek prezydenta miasta radni zajęli się projektem związanym ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego miasta w Podczelu. Wiąże się to z miejską inwestycją z budżetu obywatelskiego, która takich zmian wymaga.

Sesja zaczęła się od wymiany zdań radnych. Okazało się, że Krzysztof Plewko złożył wniosek o bezpłatną komunikację dla uchodźców. Jak poinformował przewodniczący Bogdan Błaszczyk, taka wola radnego została przedstawiona prezydentowi, ale nie spotkała się z akceptacją i do porządku obrad nie trafiła. Potem, przez około 30 minut radni dyskutowali nad tym, dlaczego podczas tej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta nie można zmienić uchwały w sprawie bezpłatnej komunikacji.

Warto podkreślić, że prezydent miasta jest chora (jak sama poinformowała, ma koronawirusa). Anna Mieczkowska przedłożyła radnym podstawowe informacje związane z pomocą, której wolontariusze udzielają każdego dnia osobom potrzebującym. Takie informacje na bieżąco przekazują kołobrzeskie media (zobacz). Prezydent skrytykowała tych radnych, którzy oczekiwali informacji, że po prostu nie wiedzą, co dzieje się w mieście. W piątek również pojawiła się informacja o bezpłatnej komunikacji (przeczytaj). - Nie liczy się, czyj to pomysł - mówiła Anna Mieczkowska. Podkreślała, że trzeba skutecznie wdrożyć go w życie. Więcej w materiale wideo z sesji.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama