Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


O problemach Ukraińców w Kołobrzegu [wideo]

Podczas posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych dyskutowano o problemach i potrzebach Ukraińców w Kołobrzegu i okolicach. Osoby uczestniczące w spotkaniu, przekazywały uwagi, postulaty i pomysły. Dotyczyły one m.in. spraw związanych z dostępem do edukacji, przede wszystkim przedszkolnej i wczesnoszkolnej, służby zdrowia, ale także zakwaterowania i pracy. Pomysłów było bardzo dużo, np. dotyczące oddania pustych pomieszczeń, sal, a nawet nieużywanej ziemi w okolicach Kołobrzegu. Omawiano sprawy dotyczące koordynacji pomocy. Na przykład w niedzielę dotrze do Kołobrzegu duża grupa dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Trzeba zabezpieczyć ich pobyt i potrzeby.

Radni zaangażowani w pomoc, a także zastępca prezydenta Ilona Grędas-Wójtowicz, na bieżąco odpowiadali na prośby i postulaty, a nawet telefonicznie starali się na bieżąco reagować na poruszane wnioski podczas spotkania. Przypominano, że uruchamiane są programy i przepisy na poziomie rządowym. Niedługo ma również ruszyć pomoc unijna.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama