Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Nowa pracownia mechaniczna w Zespole Szkół na Piastowskiej

Od wtorku 5 kwietnia 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu mogą cieszyć się nową pracownią mechaniczną, która została wyposażona w specjalistyczny sprzęt do kształcenia zawodowego.

W obecności uczniów szkoły starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oficjalnie otworzył pracownię mechaniczną, która powstała dzięki realizacji projektu partnerskiego pn. „Zawodowiec w nowoczesnej gospodarce” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, w ramach VIII Osi Priorytetowej Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.

Koszt zakupu sprzętu do pracowni mechanicznej wyniósł 267 952 złotych. Powiat Kołobrzeski przeznaczył na ten cel kwotę 32 000 złotych. Dzięki nowej pracowni uczniowie będą mogli zdobywać dodatkowe umiejętności, które wykorzystają w swojej dalszej praktyce zawodowej - mówi starosta Tomasz Tamborski.

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności oferty edukacyjnej w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu poprzez współpracę z pracodawcami i przedsiębiorcami oraz wdrożenie programów rozwojowych szkoły, służących podniesieniu zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia poprzez:
-realizację staży zawodowych, szkoleń specjalistycznych, programów wsparcia uczniów w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień, wiedzy i umiejętności zawodowych, zwiększających ich szanse na rynku pracy,
- doradztwo zawodowe, podniesienia kwalifikacji nauczycieli poprzez szkolenia i studia podyplomowe,
- wyposażenie pracowni dla zawodów szkolnictwa zawodowego.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama