Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku o sytuacji w powiecie

W miniony wtorek w Biurze Rady i Zarządu Powiatu odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla powiatu kołobrzeskiego, z udziałem starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

Komisja działa na podstawie art. 38 a. Ustawy o samorządzie powiatowym. Powołana została w celu realizacji zadań starosty kołobrzeskiego w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami oraz zadań określonych w ustawach w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

W skład komisji wchodzą:
Tomasz Tamborski - Starosta Kołobrzeski - przewodniczący,
Mirosław Tessikowski - Radny Rady Powiatu w Kołobrzegu,
Andrzej Olichwiruk - Radny Rady Powiatu w Kołobrzegu,
Włodzimierz Popiołek - Wójt Gminy Kołobrzeg,
Marian Sieradzki - Burmistrz Gościna,
Ewa Pełechata - Zastępca Prezydenta Kołobrzegu ds. Gospodarczych,
Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

W pracach komisji, z głosem doradczym, uczestniczą:
Prokurator Rejonowy wskazany przez Prokuratora Okręgowego.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kołobrzegu,
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu,
Komendant Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu,
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kołobrzegu.

Do zadań komisji należy m.in.: ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu, opiniowanie pracy policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży czy przygotowywanie projektu powiatowego programu zapobiegania przestępczości.

Na kwietniowym posiedzeniu poruszono sprawy związane z epidemią covid. Omówiono temat uchodźców, ich zatrudnianie, legalność pobytu czy kwestię obowiązkowych szczepień, zwłaszcza wśród dzieci. Komisja zaopiniowała również Powiatowy Program Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama