Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Podsumowanie konsultacji zagospodarowania Skweru Pionierów [wideo]

Dziś w Urzędzie Miasta przedstawiono wyniki konsultacji społecznych, które odbyły się w sprawie zagospodarowania terenu na Skwerze Pionierów. Zebrano 250 ankiet. Ze wszystkich odpowiedzi wyłania się wspólny mianownik: skwer ma pełnić funkcję miejsca spotkań, odpoczynku i rekreacji i ma być enklawą zieleni.  Część badanych (44%) uważa, że może to być także miejsce dobre do organizacji wydarzeń kulturalnych. Co ciekawe, funkcję upamiętniającą osoby i wydarzenia historyczne oraz funkcję usług i handlu wskazało jedynie 20% badanych. Mieszkańcy mniej zgodni byli jeśli chodzi o to czy na skwerze powinny znaleźć się jakieś dodatkowe elementy. 48% uważa że tak, 31% jest temu przeciwne. 62% badanych uważa że u. Sybiraków oraz ul. Łopuskiego przylegająca do skweru powinny stanowić strefę uspokojonego ruchu, a 26% było odmiennego zdania. Nie brakowało także głosów, że Skwer Pionierów i Park 18 Marca powinny stanowić jedną całość.

Ten raport wraz z uwagami mieszkańców będzie stanowił podstawę do zorganizowania konkursu architektonicznego na zagospodarowanie tego miejsca.  - mówi Prezydent Miasta Anna Mieczkowska.Więcej informacji i propozycji mieszkańców w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama