Overcast Clouds

19°C

Kołobrzeg

28 czerwca 2022    |    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
28 czerwca 2022    
    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Specjalna aplikacja dla służb ratunkowych otwierająca słupki i szlabany

W czwartkowy poranek zaprezentowano specjalną aplikację na telefony przeznaczoną dla kołobrzeskich służb. Projekt nosi nazwę: "Minimalizacja czasu dotarcia służbom uprzywilejowanym do miejsca zdarzenia i osób poszkodowanych poprzez technologię Blockchain" W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli: prezydent miasta pani Anna Mieczkowska, prezes firmy Caruma pan Maciej Bułakowski oraz przedstawiciele służb: Policji, Straży Pożarnej  i Pogotowia Ratunkowego. Aplikacja, którą przekazano przedstawicielom służb ratunkowych ma za zadanie skrócić czas dotarcia do osób poszkodowanych lub miejsca zdarzenia. To kolejny element kołobrzeskiego Smart City. Projekt ma charakter pilotażowy i został wykonany dzięki współpracy z firmą Caruma (miasto nie poniosło kosztów jego wdrożenia).

Prowadzone będą rozmowy z kolejnymi wspólnotami czy instytucjami aby zamontować w ich systemach specjalny chip, który umożliwi współpracę z aplikacją. Nadal wszystkie urządzenia będą posiadały funkcję SOS, czyli otwierać się będą na dźwięk sygnałów dźwiękowych służb.

Więcej w materiale wideo, wraz z prezentacją.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama